برگزاری چهارمین کنگره آسیب شناسی دهان، فک و صورت

چهارمین کنگره آسیب شناسی دهان، فک و صورت همراه با نخستین کنگره دندانپزشکی ایران شاخه خراسان، با حضور ۶۰۰ نفر از دندان پزشکان سراسر کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

به گزارش وب دا، رییس هیات مدیره انجمن دندان پزشکان ایران در مراسم آغازین این کنگره با اشاره به برگزاری ۵۷ کنگره کشوری در حوزه دندان پزشکی اظهار داشت: با توجه به ظرفیت منطقه ای در حوزه دندان پزشکی و همچنین افزایش همکاران دندان پزشک، برگزاری کنگره های منطقه ای دندان پزشکی را امری مهم و ضروری دانست.

دکتر علی تاجر نیا با اشاره به ظرفیت های مشهد در حوزه دندان پزشکی خاطر نشان کرد: مشهد در تولید دانش و علم دندان پزشکی نقش بسیار برجسته ای دارد و در ردیف مراکز برتر در کشور به شمار می رود.

وی بر لزوم انسجام  و وحدت حرفه ای  میان دندان پزشکان را مورد تاکید قرار داد و افزود: در این راستا شورای هماهنگی انجمن های دندان پزشکی در کشور تشکیل شده است که مهمترین دستاورد این شورا، احیای طرح بهداشت یار دهان و دندان و حرکت های مسنجم در حوزه تعرفه های دندان پزشکی است.

دبیر علمی نخستین کنگره دندانپزشکی ایران شاخه خراسان نیز در این همایش اظهار داشت: در مدت فراخوان این کنگره ۱۳۰ مقاله به دبیرخانه ارسال شد که از این تعداد ۵۵ مقاله در بخش سخنرانی و ۵۰ مقاله نیز در بخش پوستر پذیرفته شده است.

دکتر قره چاهی خاطر نشان کرد: برگزاری ۲۵ کارگاه آموزشی و ۲۵ پانل تخصصی از دیگر بخش های این کنگره به شمار می رود و به طور مجموع ۸۰ سخنران از دانشگاه های علوم پزشکی کشور در این همایش سخنرانی خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه علم دندان پزشکی آمیخته با هنر و اخلاق است خاطر نشان کرد: اگر اخلاق در این حوزه نباشد به طور حتم کاربرد موثر را نخواهد داشت.

دبیر علمی نخستین کنگره دندانپزشکی ایران شاخه خراسان ،اخلاق حرفه ای و حقوق متقابل بیمار و دندانپزشکی، تکنیک های نوین دندان پزشکی مبتنی بر کارگاه های آموزشی، مبانی زیبایی در دندان پزشکی، ارتباط بین رشته ای و نقش ارجاع در دندان پزشکی، نگهداری دندان یا ایمپلنت، بایدها و چالش ها، جایگاه اقتصاد و فرهنگ در سلامت دهان و دندان و دندان پزشکی و محیط زیست از جمله محورهای این کنگره برشمرد.

دبیر علمی چهارمین کنگره آسیب شناسی دهان، فک و صورت نیز در این همایش اظهار داشت: در مدت زمان فراخوان این کنگره ۱۶۰ مقاله ارسال شد که از این تعداد ۷۰ مقاله در بخش سخنرانی و ۷۰ مقاله نیز در بخش پوستر پذیرفته شده است.

دکتر نوشین محتشم ، پاتولوژی را از پایه های علم پزشکی عنوان کرد و اظهار داشت: ارتباط موثر و تنگاتنگ میان این دو رشته موجب شناسایی به موقع بیماران و درمان موثر خواهد شد.

استاد دانشکده دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد دندان پزشکان عمومی، متخصصین و رزیدنت ها را از گروه های هدف این کنگره برشمرد و اظهار داشت: ایمونوپاتولوژی حفره دهان ، پاتولوژی مولکولار و ژنتیک ضایعات سر و گردن ،دندانپزشکی قانونی، سلول های بنیادی و ضایعات سر و گردن، بازسازی ضایعات سر و گردن با رویکرد آسیب شناسی (جراحی، پروتز، ارتدنسی) ، مطالعات فراساختاری میکروسکوپ الکترونی، بیوپسی و سیتوپاتولوژی سر و گردن ،اپیدمیولوژی و نقش عوامل محیطی در ضایعات سر و گردن، انکولوژی سر و گردن ،پاتولوژی استخوان و بافت نرم، غدد بزاقی و ضایعات ادنتوژنیک ، پاتولوژی و تعاملات بین رشته ای و پاتولوژی و مطالعات حیوانی از جمله محورهای این کنگره بود.

 

برنامه های درسی       برنامه هاي درسي گروه سلامت دهان و دندانپزشکي اجتماعي در نيم سال اول سال تحصيلي 93-94   سلامت دهان و جامعه تغذيه سلامت دهان و دندانپزشکي اجتماعي نظري (1) سلامت دهان و دندانپزشکي اجتماعي نظري(2) کنترل عفونت سال دوم کنترل عفونت سال سوم سلامت دهان و دندانپزشکي اجتماعي عملي(1)... ادامه مطلب...
برگزاری چهارمین کنگره آسیب شناسی دهان، فک و صورت چهارمین کنگره آسیب شناسی دهان، فک و صورت همراه با نخستین کنگره دندانپزشکی ایران شاخه خراسان، با حضور ۶۰۰ نفر از دندان پزشکان سراسر کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد. به گزارش وب دا، رییس هیات مدیره انجمن دندان پزشکان ایران در مراسم آغازین این کنگره با اشاره... ادامه مطلب...
معرفی رسالت گروه رسالت وماموريت گروه سلامت دهان ودندانپزشکی اجتماعی : تربیت نیروی انسانی کارامدی است که درسه حیطه دانش،نگرش ومهارت،دارای توانمندیهای لازم برای ایفای نقش در سیستم مدیریت سلامت، ازطریق فعالیت های سازمان یافته درزمینه توسعه خدمات پیشگیری ازبیماریهای دهان ودندان بوده وسبب... ادامه مطلب...